Herbalife İzmir Telefon

Gıda takviyesi

ile ilgili internette bulunan otoriter sayfaların neler söylediklerini sizin için bir araya getirdim.Herbalife

http://www.herbalife.com.tr

Takviye Edici Gıdalar:
Herbalife Takviye Edici Gıdalar, vücuduza ihtiyaç duyduğu beslenme desteğini sağlamayı hedeflemektedirVikipedi Özgür Ansiklopedi
Wikipedia

https://tr.wikipedia.org/wiki/Gıda_takviyesi

Hayvanlarda ve insanlarda doğal gıdalara ek olarak kullanılan ve genellikle kullanıcının diyetinde hastalık, yetersiz beslenme gibi sebeplerle görülebilen eksikliklerin giderilmesinde rol oynayan maddelerdir.


T. C. Resmi Gazete
Resmi Gazete - 2 Mayıs 2013 Perşembe - Sayı 28635

Takviye edici gıdaların ithalatı, üretimi, işlenmesi ve piyasa arzına ilişkin yönetmelik
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/05/20130502-14.htm

Takviye edici gıda:
Normal beslenmeyi takviye etmek amacıyla vitamin, mineral, protein, karbonhidrat, lif, yağ asidi, aminoasit gibi besin öğelerinin veya bunların dışında besleyici veya fizyolojik etkileri bulunan bitki, bitkisel ve hayvansal kaynaklı maddeler, biyoaktif maddeler ve benzeri maddelerin konsantre veya ekstraktlarının tek başına veya karışımlarının, kapsül, tablet, pastil, tek kullanımlık toz paket, sıvı ampul, damlalıklı şişe ve diğer benzeri sıvı veya toz formlarda hazırlanarak günlük alım dozu belirlenmiş ürünleri ifade eder.


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

http://www.tarim.gov.tr/GKGM/Belgeler/RiskDeğerlendirme Hizmetleri/Tuketici_Bilgi_Kosesi/e-bultenler/05.pdf

Takviye edici gıdalar normal beslenmeyi takviye etmek amacıyla günlük alım dozu belirlenmiş ürünlerdir. Bunlar mineral, protein karbonhidrat, lif, yağ asidi, amino asit gibi besin öğelerinden çeşitli formlarda hazırlanırlar. Takviye edici gıdlar normal beslenmenin yerine geçmez.

 

Takviye edici gıda ilaç değildir. ZAYIFLATMAZ, TEDAVİ ETMEZ.

Takviye edici gıdalar mevzuat ile belirlenir.
T. C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca takviye edici gıda adı altında kilo verdirici, kilo aldırıcı, cinsel performansı artırıcı, hastalık iyileştirici vb. niteliklerdeki hiçbir ürüne onay verilmez.

Takviye edici gıdaların bileşiminde bulunan botonikler, T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından oluşturulan ve Bakanlığın internet sitesinden yayınlanan "Bitki Listesi"nde yer almalıdır.


 

20 Temmuz 2015 Pazartesi